Сьомга, форель, лосось — у чому різниця?

-----

Червону рибу люблять багато хто за її відмінний смак, корисний поживний склад та можливість приготування з такого продукту різних страв.
іЦе може бути закуска, основна страва чи суп. Такий вид риби додають до салатів і печуть з ним пироги. Ось такі види червоної риби:
 • лосось;
 • сьомга;
 • горбуша;
 • кета;
 • форель;
 • кижуч;
 • нерка;
 • омуль;
 • хариус та інші.
Усі підвиди лососевого сімейства мешкають у водах Атлантичного та Тихого океану. М'ясо цих риб відрізняється великим вмістом мікроелементів і жирних кислот, яких дуже потребує людський організм. Тепер ви точно знаєте, що в назвах форель та лосось різниця є, але вони позначають корисний та поживний продукт. А чи є різниця між різними підвидами? Якщо так, то в чому воно полягає? Розбиратимемося.

Різниця між сьомгою та фореллю

Якщо говорити про сьомгу, то така риба відрізняється досить великою тушкою і може рости до 150 см завдовжки. А важать найбільші особини до 35 кг. У продажу, звичайно, таких величезних рибин не зустрінеш. На прилавках найчастіше сьомга 5-6 кг.

А ось форель набагато дрібніший, і якщо продавець намагається видати тушку вагою 7-9 кг за форель, то він точно лукавить. Вона навряд чи буде важчою за 3-4 кг.
У форелі та сьомги різниця у формі голови та хвоста. Сьомга має більш витягнуту і гостру форму голови. Ще в неї помітна трикутна форма хвоста, світле черевце та сріблясті боки. М'ясо має світло-рожевий колір, який не змінюється навіть після термічної обробки, а прошарки жиру рівномірно розподіляються по всій тушці.

Форель же має коротку округлу голову і квадратний хвост. Її забарвлення досить незвичайне: тушка світло-сіра з перламутровим відливом, а на боках червоні смужки.
Відповісти на питання, яка на смак відмінність сьомги від форелі, непросто. Ці два види риби дуже схожі на смакові якості. Єдине, що їх відрізняє, це велика соковитість сьомги.

Відмінність між лососем та фореллю

Порівняння лосося і форелі може починатися з того, що лосось - це морська риба, а форель найчастіше живе у прісноводних струмках. Незважаючи на те, що це види одного сімейства, і навіть народжується лосось найчастіше в прісній воді, але потім все ж таки перебирається в солону.

Форель більша і округла риба на відміну від лосося, який довший і стрункіший. М'ясо лосося є жирним і насиченим і має яскраво-жовтогарячий колір. А м'ясо форелі помірно калорійне і багате на вітаміни А, С, Е.

Лосось і сьомга - головна відмінність

Лосось - це збірна назва всіх видів риб із сімейства лососевих. За фактом є підрозділ на два роди:
 • атлантичний;
 • тихоокеанський.

Найсмачнішими та найкориснішими вважаються особини, які виросли в дикій природі у водах Тихого океану. Це кета, горбуша, нерка, кижуч.

Сьомга належить до сімейства лососевих, але до його атлантичного вигляду. Вона практично не зустрічається в природному середовищі і найчастіше ми купуємо штучно вирощений продукт. Тому дивно шукати кардинальну різницю між лососем і сьомгою, адже це практично одне й те саме.

Головною особливістю сьомги є високий вміст жиру, особливо якщо риба вирощена у штучних умовах.

Дикий атлантичний лосось, який харчувався водоростями, планктоном і крилем буде кориснішим і менш калорійним, але й вартість його теж буде вищою.

Популярність сьомги полягає в її чудовому смаку та простоті приготування такого продукту. Її не можна зіпсувати. З м'ясом сьомги готують супи салати, закуски. Його варять, тушкують, запікають, солять і смажать на грилі.

Купити будь-який вид червоної риби найкраще у перевіреного постачальника. В Україні таким продавцем є інтернет-магазин "КІТ".
Сирі продукти будуть готові приблизно за 3-4 хвилини. Визначити це можна за золотистим відтінком. Варено-морожені креветки будуть готові швидше, на це знадобиться лише 2 хвилини.

Дрібні особини ракоподібних будуть готові за 1-2 хвилини, королівські креветки доведеться смажити на грилі 3-4 хвилини.

Апетитні та соковиті креветки, приготовані на грилі ідеально підійдуть як закуска на сімейних або дружніх посиденьках.
Придбати найсвіжіші та найякісніші дари моря можна в онлайн-магазині K.I.T. - Whale Group